Masaż sportowy


Jeśli jesteś osobą, która lubi dbać o swój rozwój fizyczny lub szykujesz się do zawodów, wiesz doskonale, że bywa to bardzo wyczerpujące. Dlatego w trakcie intensywnych przygotowań ważne są nie tylko regularne sesje treningowe, ale też odpowiednia regeneracja. Bez niej wzrasta ryzyko kontuzji; do tego szybciej się męczysz, a efekty Twojej pracy mogą być niezadowalające zarówno dla Ciebie, jak i trenera. Bardzo dobrym sposobem na rozluźnienie mięśni po wytężonej pracy jest masaż sportowy.

Co to jest?

Tego rodzaju zabieg jest bardzo podobny do klasycznego, jednak skupia się nie na całym ciele, a określonych grupach mięśni, których używasz podczas sesji treningowych. Inaczej będzie przebiegał u biegaczy, osób uprawiających gimnastykę czy boks. W naszym gabinecie w Warszawie wykonujemy zabiegi dopasowane do potrzeb klientów i tego, jakim sportem się zajmują — możemy skupić się zarówno na całych grupach mięśniowych, jak i pojedynczych mięśniach, które są intensywnie ćwiczone podczas treningu.

 

olena1
Powinien spełniać dwie zasadnicze funkcje:

  • przygotować do treningu lub zawodów (jako uzupełnienie rozgrzewki)
  • rozluźnić po wytężonym wysiłku fizycznym.

Technika

Masaż sportowy wykonywany jest zdecydowanie silniej i energiczniej. Dzieje się tak, ponieważ mięśnie u osób, które często ćwiczą, są dużo bardziej napięte niż u ludzi, którzy prowadzą głównie siedzący tryb życia. Zabieg sportowy bazuje na technikach masażu klasycznego, w tym:

  • ugniatanie,
  • rozcieranie,
  • głaskanie.

Masujemy ciało zarówno dłońmi, jak i przedramionami oraz łokciami, w zależności od tego, jak silny nacisk chcemy uzyskać na tkanki.

Przeciwwskazania

Zabieg sportowy nie jest przeznaczony dla każdego. Nie powinny z niego korzystać osoby, które nie uczestniczą w częstych sesjach treningowych, ponieważ może okazać się zbyt intensywny. Poza tym nie należy się na niego decydować, jeśli dochodzimy do siebie po kontuzji, cierpimy na choroby skórne lub przechodzimy infekcję bakteryjną bądź wirusową. Co więcej, masaż treningowy nie powinien być wykonywany u osób cierpiących na nowotwór bądź dolegliwości ze strony układu krążenia. Pamiętaj o tym, zanim odwiedzisz nasz salon!

Zarezerwuj wizytę teraz

Zadzwoń: +48 513 748 438